• تماس با ما: 1108 2842 - 021
 • ایمیل به ما: info@zwoodco.com
 • ساعت کاری: 09:00 تا 18:00

شرکت زدوود یکی از زیر مجموعه های هلدینگ مهندسی زیبا می باشد.

ترموود فنلاندی

ترموود کاراوا

ترموود فنلاندی - ترموود فنلاند - چوب ترمو فنلاندی - قیمت چوب فنلاندی + خرید

داشتن یک نمای عالی برای ساختمان، می‌تواند برای هر فردی ایده‌آل باشد. استفاده از نماها معمولا جلوه و زیبایی ساختمان‌ها را بیشتر می‌کنند. در این بین ترموود آن هم از نوع ترموود فنلاندی ، یکی از بهترین این نماها که از جنس چوب است، به‌حساب می‌آید. استفاده از این نوع چوب‌ها نه‌تنها برای زیباتر شدن ساختمان کاربرد دارد، بلکه با بالا بودن کیفیت در این متریال خواهید توانست سلامت و زیبایی ساختمان‌تان را تا سال‌ها تضمین کنید.

در واقع ترموود فنلاند یکی از باکیفیت‌ترین محصولات چوبی برای صنعت ساختمان‌سازی است که برای اولین بار در فنلاند تولید و به بازار عرضه شد. تنوع این متریال به 3 نوع ترموود ایرانی، فنلاندی و ترک تقسیم می‌شود که در این مقاله به بررسی بیشتر آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

پروفیل های ترموود شرکت زدوود

 

پروفیل SHP 19
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A
سایز : (۹۲-۱۱۰-۱۱۵-۱۱۷-۱۳۵)*۱۹
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 42
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A
سایز : (۸۲-۹۲-۱۱۰-۱۱۵-۱۱۷-۱۳۵)*۲۲
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 22
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A
سایز : (۸۲-۹۲-۱۱۰-۱۱۵-۱۱۷-۱۳۵)*۲۲
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 26 شیاردار (Deck)
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A

سایز : (۸۲*۹۲*۱۱۰*۱۱۵*۱۱۷*۱۳۵)*۲۲
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 26 شیاردار (Deck)
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A

سایز : (۹۲-۱۱۰-۱۱۷-۱۳۵)*۲۶
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 16
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A

سایز : (۹۲-۱۱۰-۱۱۵-۱۱۷) * ۱۶
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 26
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A

سایز : (۹۲-۱۱۰-۱۱۷-۱۳۵)*۲۶
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

 

 

 

ترمووود فنلاندی را بهتر است در چه قسمت‌هایی از ساختمان استفاده کنید؟

این کالا ازآن‌جایی‌که یک کالا تزیینی به‌حساب می‌آید، می‌توان گفت علاوه‌بر این که در نماهای خارجی ساختمان‌ها کاربرد دارد، در بسیاری از بخش‌های داخلی ساختمان‌ها با مصارف گوناگون به‌کار می‌رود:

 

محصولات ترموود فنلاندی زدوود

 

 

ویژگی های ترموود فنلاندی خوب

برای خرید ترموود فنلاندی خوب باید در ابتدا از ویژگی‌های مهم در مرغوبیت آن، کسب اطلاعات کنید که شامل، رنگ چوب، عدم تغییر در رنگ، چگالی چوب ترمووود فنلاند، ترک خوردگی، رگه‌های موجود در چوب ترموود، داشتن لکه‌های سطحی و گره‌های موجود در ترموود فنلاندی می‌شود.

رنگ چوب

رنگ چوب

معمولا رنگ چوب‌های ترمود فنلاندی به‌دلیل قرار گرفتن در پروسه تولید باکیفیت از رنگ تیره‌تری برخوردار هستند. اگر برای خرید این محصول اقدام کردید و به شما ترموود فنلاندی نما با رنگ روشن نشان دادند، به‌احتمال زیاد این جنس تقلبی است و از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

عدم تغییر در رنگ

عدم تغییر در رنگ

ترمووودهای فنلاندی از ثبات رنگی بالایی برخوردار هستند و در برابر تابش مستقیم خورشید دچار تغییر رنگ نمی‌شوند. اگر نمای شما به‌مرور تغییر رنگ داد یا دچار فرسایش، خوردگی و سایش شد، نمای چوبی ساختمان شما کیفیت لازم را دارا نیست.

ترک خوردگی

ترک خوردگی

نما چوب‌ها در 2 نوع سطح کیفی A و B به بازار عرضه می‌شوند. این یعنی سطح کیفیت A در لایه‌های زیری یا سطح خود هیچ‌گونه ترک‌خوردگی ندارد. این در صورتی است که ترموودهایی با کیفیت متوسط، امکان دارد ترک‌خوردگی داشته باشند.

رگه‌های موجود در چوب ترموود

رگه‌های موجود در چوب ترموود

 نماهای چوبی باکیفیت را معمولا از قسمت‌های میانی چوب‌ها تهیه می‌کنند. بنابراین، کیفیت بالاتری هم دارند. اما اگر کمی از میانه چوب فاصله بگیرید، رگه‌های چوب بازتر می‌شود و کیفیت هم افت خواهد کرد.

داشتن لکه‌های سطحی

داشتن لکه‌های سطحی

اگر هنگام خرید متوجه وجود لکه‌هایی روی چوب شدید، به‌احتمال زیاد این محصول از مرغوبیت بالایی برخوردار نیست. چراکه این لکه‌ها نشان‌دهنده پوسیدگی و آسیب‌پذیر بودن چوب نماها است.

گره‌های موجود در ترموود فنلاندی

گره‌های موجود در ترموود فنلاندی

برای تولید یک ترموود باکیفیت، باید از چوب‌هایی استفاده شود که گره‌هایی سالم و زنده داشته باشند. تشخیص این‌کار بسیار ساده خواهد بود. کافی‌است تا نگاهی دقیق به سطح چوب بی‌اندازید تا شاهد وجود گره‌هایی متفاوت و متنوع در آن شوید.

مراحل ساخت ترموود فنلاندی

فرایندی که فنلاند به ترموود (THERMO WOOD) دست یافت شامل مراحل زیر می باشد :

 • مرحله اول 

در مرحله اول چوب ها را برش داده و به اندازهای مورد نیاز در می آورند .سپس با کمک دما و بخار چوب را خشک نموده که لازمه آن افزایش سریع دمای کوره تا بیش از 100 درجه سانتی گراد است .در ادامه فرایند، دما را به صورت یکنواخت تا 130 درجه سانتی گراد افزایش می دهند . هنگام خشک کردن چوب در دمای بالا ، رطوبت آن به حدود صفر درصد نزدیک می گردد .

  • مرحله دوم

در این مرحله چوب را بین 180 تا 220 درجه سانتی گراد حرارت را افزایش داده تا صمغ و رطوبت چوب خارج شود .سپس چوب ساعت ها در این دما و شرایط باقی می ماند تا مرکز آن به رنگ قهوه ای روشن درآید . 

  • مرحله سوم

طی این مرحله چوب را آرام آرام سرد کرده تا به دمای 100 درجه سانتی گراد برسد .سپس با پاشیدن آب و بخار آب دمای آن را به دمای محیط می رسانند. در این مرحله چوب رطوبت جذب کرده و رطوبت آن به 4 تا 6 در صد می رسد .به دلیل دمای بالا، چوب بخش بیشتر رزین خود را از دست می دهد و باقیمانده رزین به شکل بلور در می آید .در پایان ترموود به دست آمده در مقابل گرما ، سرما ، رطوبت ، بارندگی ، حشرات ، قارچ های چوبخوار و ... مقاوم می شود .

تنوع رنگی در چوب نمای فنلاندی

ساخت این نوع ترمووودها از چوب کاج فنلاندی است. بنابراین، این کشور توانسته در تولید انواع رنگ‌های این چوب در جهان پیشتاز باشد. اگر پروسه ساخت این نما چوب را در نظر بگیرید، با حرارت بالایی که به‌صورت مستقیم در برابر آن قرار می‌گیرد، معمولا از رنگ‌های قهوه‌ای سوخته یا تیره برخوردار است. اما به‌طور کلی رنگ‌بندی در ترمووودها به 2 نوع رنگ‌های پایه آب و رنگ‌های پایه روغن تقسیم می‌شوند.

 

مزایای ترموود فنلاندی

ترمووود فنلاندی یکی از محصولات چوبی در ساخت‌وساز ساختمان است که بعدها تولید آن در کشورهای دیگر هم صورت گرفت، بااین‌حال تولید چوب ترموود فنلاندی هنوز هم یکی از پرطرفدارترین نوع نمای ترموود در دنیا محسوب می‌شود.

از عمده‌ترین مزیت‌های استفاده از این متریال برای اجرای نما در خارج از ساختمان، مقاومت فیزیکی و شیمیایی بسیار بالا در برابر عوامل جوی این چوب فنلاندی است. اما به‌طور کلی مزایای این متریال شامل موارد زیر می‌شود:

 • کاهش هدایت حرارتی
 • ثبات ابعادی
 • ساخته شده از مواد غیر سمی
 • رزین برداشته شده
 • نمای چوب ترموود فنلاند
 • کاهش استحکام خم شدگی
 • تقلیل قدرت تقسیم در چوب ترمو فنلاندی
 • ثبات رنگی بالا
 • تعادل و کاهش رطوبت
 • دوام بهبود یافته و مقاومت در برابر پوسیدگی

 

 

برای مشاوره و استعلام قیمت ترموود فنلاند ، هم اکنون تماس بگیرید.

انواع ترموود فنلاندی

این نوع از محصولات بنا به خواست یا سلیقه شما در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. این تنوع بیشتر در موارد زیر دیده می‌شود و این نما چوب را معمولا بر همین اساس‌ها تقسیم‌بندی و قیمت‌گذاری می‌کنند:

 • ضخامت
 • رنگ
 • مناسب برای قسمت‌های خاص

پروژهای ترموود فنلاندی زدوود


 

تمام پروژه های ترموود

نحوه تشخیص ترموود فنلاندی اصل

ازآن‌جایی‌که این محصول یک کالای وارداتی و بااصالت محسوب می‌شود، احتمال وجود نمونه‌های تقلبی یا بی‌کیفیت در آن‌ها وجود دارد. بنابراین، یکی از مهم‌ترین و اولین راه تشخیص اصل بودن این محصول، قیمت چوب ترموود فنلاندی است. با کیفیت بالایی که این کالا دارد، کاملا قابل درک است که قیمت بسیار بالایی هم داشته باشد.

از دیگر راه‌های کاربردی و مهم در اطمینان از اصل بودن این کالا، تهیه آن از مراکز معتبر و نمایندگی‌های فروش آن است. شرکت زدوود بهترین نمایندگی در فروش این محصول محسوب می‌شود. ترموود فنلاندی که شرکت زدوود آن را از فنلاند وارد می‌کند، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

جمع‌ بندی

ترموود فنلاندی یکی از بهترین نماهای ممکن در جهان است که جهت بالا بردن کیفیت ساختمان و زیبایی آن به‌کار برده می‌شود. مبدا تولید این محصول همان‌طور که از اسمش هم مشخص است، کشور فنلاند بوده که همواره بهترین نوع این نما چوب‌ها را تولید و به بازار عرضه می‌کند. این محصولات به‌دلیل مرغوبیت بالایی که دارند، از قیمت زیادی هم برخوردار هستند و نمونه‌های تقلبی بسیاری از آن‌ها در بازار وجود دارد.

شرکت زدوود یکی از معتبرترین شرکت‌های فروش این برند در ایران است که می‌توانید نماچوب فنلادی خود را از آن تهیه کنید. تنوع این محصولات بسته به خواست و نیازتان متنوع هستند و با درنظرگرفتن این که کجای ساختمان از آن استفاده می‌کنید، انتخاب می‌شوند.

شرکت مهندسی و تولیدات چوبی زدوود

گارانتی محصولات

گارانتی محصولات

متریال با کیفیت

متریال با کیفیت

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش

zwood

وارد کننده ترموود فنلاندی و ترک

نماینده رسمی چوب ترموود کاراوا فنلاند و نواوود ترکیه

وارد کننده پارکت چوبی مهندسی شده

طراح و مجری نمای ترموود ساختمان

طراحی و اجرای انواع سازه های چوبی ترموود و چوب پلاست

اجرای دکینگ محوطه و کنار استخر

اجرای نرده چوبی ، دیوار چوبی ، پرگولا ، آلاچیق

فرم مشاوره رایگان

 

ارتباط با ما

تماس با ما: 1108 2842 021
ارسال ایمیل به ما : info@zwoodco.com
 تهران - بزرگراه مدرس جنوب به شمال 
ابتدای ظفر - نبش کوچه مرو

 سلام! در کمترین زمان ممکن به پیام شما پاسخ خواهیم داد info@zwoodco.com

* مشاوره آنلاین
Close and go back to page
با ما مشورت کنید