• تماس با ما: 1108 2842 - 021
  • ایمیل به ما: info@zwoodco.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 18:00

شرکت زدوود یکی از زیر مجموعه های هلدینگ مهندسی زیبا می باشد.

نمای چوبی

نمای چوبی

نمای چوب - اجرای نمای چوب - نمای چوب ترمو - چوب نما + قیمت

به‌احتمال زیاد نمای چوبی یا همان چوب نما را در ساختمان‌های مختلف دیده باشید . نمای چوبی را می‌توان از جذاب‌ترین و خاص‌ترین نماهایی دانست که در ساختمان‌ها وجود دارد . با استفاده از این محصولات ، ظاهر ساختمان بسیار شیک و جذاب می‌شود.

شما می توانید با استفاده از چوب‌های مختلف نماهای گوناگونی را برای ساختمان‌ها طراحی کنید . اگر می خواهید با قیمت چوب نما و ویژگی های نما با چوب آشنا شوید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید . در ادامه انواع نمای چوبی را بررسی می‌کنیم .

 

 

معرفی نمای چوبی و کاربردهای آن

قبل از هر چیزی بهتر است با متریال چوب نما آشنا شویم . باید گفت که این محصول یکی از بهترین روش‌ها برای طراحی نمای ساختمان‌های مختلف است. می‌توانید با استفاده از این نماها جذابیت بیرونی و داخلی ساختمان خود را بیشتر کنید.

نکته مهمی که دررابطه‌با نمای ساختمان‌ها وجود دارد این است که مدل‌های مختلفی از این چوب‌ها وجود دارد. به‌طور مثال، یکی از محبوب‌ترین چوب‌هایی که می‌توانید در شرکت‌هایی مانند زدوود خریداری کنید چوب ترموود است.

پروژه های نمای چوبی شرکت زدوود

 

 

برای مشاهده تمامی پروژه های نمای چوبی شرکت زدوود کلیک کنید.

انواع کاربردهای نمای چوبی

برای اینکه بتوانید بیشتر با چوب نمای ساختمان آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم که مدل‌های مختلف نمای چوبی داخل ساختمان و نمای چوبی خارج ساختمان را بررسی کنید. مدل‌های گوناگونی وجود دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نما چوب ساختمان

چوب نما 1   نمای ترموود 2

یکی از انواع کاربردهایی که برای نمای چوب ساختمان وجود دارد، نمای چوبی ساختمانی است. همان‌طور که از نام این مدل مشخص است می‌توانید آن را برای ساختمانی‌های بزرگ استفاده کنید. شما قادر هستید تا این چوب‌ها را در ارتفاعات نصب‌ کرده و نگران جداشدن آن‌ها از سطح ساختمان نباشید. شما قادر هستید از این چوب به‌عنوان نمای چوبی داخلی نیز استفاده کنید.

نمای چوبی ویلا

موردی دیگر از کاربرد نمای چوبی ساختمان که در مدل‌های مختلفی وجود دارد، چوب نمای ویلایی است. درصورتی‌که می‌خواهید ویلای خود را به‌صورت شیک و زیبا طراحی کنید، می‌توانید از این چوب نما در کنار سنگ و آجر کوره‌ای استفاده کنید. نمای چوبی ویلا محبوبیت زیادی داشته و در مدل‌های مختلفی وجود دارد. نمای چوبی داخل ساختمان ویلا با این چوب جذابیتی عالی خواهد داشت.

نمای چوبی مغازه

کاربرد دیگری نیز این محصولات در اختیار شما قرار می دهند، نمای چوبی مغازه است. می‌توانید برای زیبا کردن دکوراسیون داخلی یا طراحی نمای بیرون مغازه خود، از نمای چوبی استفاده کنید . این مدل نمای چوبی قیمت مناسبی داشته و تنوع گوناگونی در میان مدل‌های مختلف آن وجود دارد.

چرا باید از نمای چوبی در ساختمان‌ها استفاده کنیم ؟

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر خود کرده باشد این است که چرا باید از نما با چوب در ساختمان‌های مختلف استفاده کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اجرای نمای ساختمان چوبی موجب می‌شود تا زیبایی ساختمان شما چندین برابر شود و در واقع نمای چوب , نوعی نمای لوکس و فوق العاده لاکچری به حساب می آید. در واقع‌ نما چوب ترمو ظاهری زیبا و کلاسیک به ساختمان شما می‌بخشد. به همین دلیل هم پیشنهاد می‌شود مدل‌های مختلف آن را در شرکت زدوود بررسی کنید.
ترکیب نمای چوبی با فلاور باکس های چوبی زدوود ، ترکیبی بسیار شیک و زیباست....!

برای مشاوره طراحی و اجرای نمای چوبی با ما تماس بگیرید .

 

نمای چوبی چیست؟

نمای چوبی 2ّ

یکی از محبوب ترین مدل‌هایی که برای متریال چوب نما وجود دارد، نما چوب است. نما چوب ترموود یکی از خاص‌ترین و زیباترین مدل‌هایی است که برای این چوب‌ها وجود داشته و از محبوبیت بالایی هم برخوردار است. دررابطه‌با این چوب باید گفت که با کمک جدیدترین تکنولوژی‌های روز فرآوری ‌شده است.

در واقع این چوب در فرایند مکانیکی با استفاده از پروسه اصلاح حرارتی در برابر رطوبت و پوسیدگی ، کاهش انبساط و انقباض و همین‌طور حشرات مقاومت بالایی پیدا می‌کند. به همین دلیل است که رنگ آن ثابت بوده و آن را به‌اصطلاح ترمو نیز می‌شناسند.

 

نمای ترموود 1

 

مدل‌های مختلف چوب نما شرکت زدوود

نکته مهمی که باید دررابطه با شرکت زدوود و نمای چوبی آن بدانید این است که زدوود چوب های خود را در مدل‌های مختلفی وارد می‌کند. این مدل‌ها ویژگی‌های بسیار زیادی دارند که نسبت به سلایق مختلف متفاوت‌اند. از مهم‌ترین این مدل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. می‌توانید این مدل‌ها را با قیمتی عالی از شرکت زدوود سفارش دهید.

 

پروفیل های ترموود شرکت زدوود

 

 

پروفیل SHP 19
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A
سایز : (۹۲-۱۱۰-۱۱۵-۱۱۷-۱۳۵)*۱۹
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 42
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A
سایز : (۸۲-۹۲-۱۱۰-۱۱۵-۱۱۷-۱۳۵)*۲۲
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 22
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A
سایز : (۸۲-۹۲-۱۱۰-۱۱۵-۱۱۷-۱۳۵)*۲۲
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 26 شیاردار (Deck)
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A

سایز : (۸۲*۹۲*۱۱۰*۱۱۵*۱۱۷*۱۳۵)*۲۲
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 26 شیاردار (Deck)
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A

سایز : (۹۲-۱۱۰-۱۱۷-۱۳۵)*۲۶
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 16
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A

سایز : (۹۲-۱۱۰-۱۱۵-۱۱۷) * ۱۶
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

پروفیل SHP 26
چوب ترموود
برند : کاراوا فنلاند/ نواوود ترکیه
رده کیفی : A

سایز : (۹۲-۱۱۰-۱۱۷-۱۳۵)*۲۶
قیمت : تماس بگیرید.
مشاهده رنگ بندی

 

 

چگونه نمای چوبی تولید می‌شود؟

برای آشنایی بیشتر با نمای چوبی ترمووود بهتر است نحوه تولید ان را بررسی کنید. اجرای نمای چوب ترموود بسیار تخصصی ونیازمند تجربه و مهارت بالایی است و دلیل این موضوع هم فرایندهای تولید این چوب است . این چوب تفاوت‌های زیادی با چوب‌های جنگلی دارد. برای اینکه بدانید چوب ترموود طی چه فرایندی تولید میشود ، پیشنهاد میشود مقاله ترموود چیست؟ را بخوانید

در واقع برای اینکه بتوانند از چوب‌ها در نمای ساختمان استفاده کنند، آن‌ها را در فرایند اصلاح حرارتی قرار داده و پس‌از طی‌شدن روند پیچیده‌ای در 4 مرحله، چوب دمای 100 تا 130درجه سانتی‌گراد را همراه با بخار آب نیز تجربه می‌کند. سپس حرارت به‌صورت تدریجی به 200 تا 220 درجه افزایش پیدا کرده و مقاومت چوب بیشتر می‌شود .

نمای چوبی 3

انواع چوب نما چوبی

همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، نما چوب یکی از محبوب‌ترین روش‌هایی است که برای طراحی نمای ساختمان‌ها وجود دارد. شما می‌توانید از هرکدام مدل‌های ترمو چوب نما استفاده کنید. این مدل‌ها شامل موارد زیر هستند. می‌توانید این مدل‌ها را در شرکت‌های اجرای نمای چوب تهران مانند شرکت زدوود خریداری کنید.

شرکت زدوود طراح و مجری نمای چوبی با بهترین چوب ترموود فنلاندی
برای مشاوره اجرای نمای چوب و یا خرید ترمووود فنلاندی تماس بگیرید.

چوب‌های نرم ، تولید شده از چوب سرو و کاج

چوب‌های نرم ، تولید شده از چوب سرو و کاج

یکی از انواع چوب نما ترموود که در ساختمان‌های مختلفی مشاهده می‌شود، چوب‌های نرم هستند. همان‌طور که از نام این نمای چوبی مشخص است، ساختار چوب آن نرم بوده و از درختان سوزنی‌برگ مانند سرو و کاج به دست می‌آید.

نکته مهمی که دررابطه‌با این چوب وجود دارد این است که چگالی و گره آن کم بوده و رنگ آن نیز کرمی است. همین موضوع باعث‌ شده تا قیمت آن نسبت به چوب های سخت کمتر باشد. تفاوت‌های زیادی میان این مدل و نوع سخت وجود دارد.


چوب‌های سخت ، تولید شده از چوب ون و بلوط

چوب‌های سخت ، تولید شده از چوب ون و بلوط

مدل دیگری که از چوب نما ترموود وجود دارد مدل چوب‌های سخت هستند. برای تولید این نمای چوبی از چوب‌های سخت استفاده می‌کنند. در واقع این چوب‌ها متعلق به درختان پهن‌برگ مانند ون و بلوط است.

باید گفت که مقاومت این چوب و استحکام آن به‌صورت خام نیز بسیار بالا است. البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که به‌دلیل قیمت بالای آن بیشتر نسبت به مدل نرم، از این چوب تنها در کف استفاده می‌شود.


چوب ترمو کلاس S ، مناسب برای محیط های داخلی

چوب ترمو کلاس S ، مناسب برای محیط های داخلی

مدلی دیگر که از چوب نمای ساختمان ترموود وجود داشته که توسط شرکت زدوود وارد میشود ، چوب ترمو کلاس S است. این مدل در زمان تولید حدود 190درجه سانتی‌گراد حرارت می بینند. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا پایداری مناسبی پیدا کرده و حدود 6 تا 8درصد افزایش حجم داشته باشند.

شرکت زدوود یکی از وارد کنندگان این مدل چوب در ایران است که آن را با قیمتی عالی در اختیار شما قرار می‌دهد. می‌توانید از این چوب به‌عنوان نما در محیط‌های داخلی استفاده کنند؛ زیرا دمای آن کمی کمتر از دیگر مدل‌ها است.


چوب ترمو کلاس D ، مناسب برای نمای ساختمان

چوب ترمو کلاس D ، مناسب برای نمای ساختمان

اگر به دنبال خرید مدلی خاص از چوب ترموود برای نمای ساختمان هستید پیشنهاد ما این است که از چوب نمای مدل D استفاده کنید. کلاس D از چوب‌های ترمووود نسبت به کلاس S سختی بیشتری دارد و این موضوع را مدیون فرایند تولیدش است.

این چوب در زمان تولید حدود 220درجه سانتی‌گراد حرارت دیده و به همین دلیل بیشترین مقاومت را در برابر عوامل جوی دارد. باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که این مدل حدود 4 تا 5درصد افزایش حجم را تجربه می‌کند.

چوب نما چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

سوالی که بسیاری از کاربران در‌رابطه‌با نمای چوب ترموود می‌پرسند این است که این چوب نما چه ویژگی‌هایی دارد؟ باید گفت که ویژگی‌های گوناگونی در متریال چوب نما وجود دارد که باعث محبوبیت روزافزون آن شده است. از مهم‌ترین این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

مقاوم در برابر پوسیدگی و حشرات

مقاوم در برابر پوسیدگی و حشرات

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که با خرید چوب نما از شرکت زدوود دریافت می‌کنید، مقاومت بالای آن‌ها در برابر پوسیدگی و حشرات است. چوب‌های ترموود به‌دلیل حرارت دیدن، در برابر این موارد مقاومت بالایی دارند. البته باید در نظر داشته باشید که این موضوع به کیفیت چوب نیز باز می‌گردد. درصورتی‌که این چوب را در کلاس D تهیه کنید، مقاومت آن در برابر شرایط جوی بسیار بالا خواهد بود. به همین دلیل با خیال راحت قادر هستید آن‌ها را در هر ساختمانی برای نما استفاده کنید.

نصب ساده

نصب ساده

نکته مهمی که باعث ‌شده افراد زیادی در پروژه‌های گوناگون از نمای چوبی ترموود استفاده کنند، نصب بسیار ساده این چوب است. چوب ترمووود یکی از انواع نماهایی است که می‌توانید به‌راحتی آن را در پروژه‌های مختلف اجرا کنید. اجرای این چوب نسبت به دیگر نماهایی که هم برای نمای بیرونی و هم برای نمای داخلی استفاده می‌شوند بسیار ساده اجرا می‌شوند. شما می‌توانید در هر ضخامتی که می‌خواهید این چوب را تهیه کرده و در ابعاد مورد نیاز برش دهید.

مقاوم در برابر رطوبت

مقاوم در برابر رطوبت

مقاومت در برابر رطوبت عامل اصلی محبوبیت چوب ترموود است. درصورتی‌که می‌خواهید چوب نمای باکیفیتی را در ساختمان خود اجرا کنید، شرکت زدوود مدل‌های باکیفیتی از این چوب را ارائه می‌دهد که البته تنوع بالایی نیز در این مدل‌ها دارد. این چوب در برابر رطوبت مقاومتی عالی دارد و دلیل این موضوع نیز ساختار یکنواخت و خالص این چوب است. ازطرف‌دیگر به‌دلیل تجربه حرارت‌های بسیار بالا توسط این چوب، رطوبت به این سادگی در آن نفوذ نخواهد کرد. به همین دلیل می‌توانید با خیالی راحت از انواع ترموود نمای ساختمان بهره ببرید.

ساختار عالی چوب‌های ترموود

ساختار عالی چوب‌های ترموود

درصورتی‌که به‌دنبال اجرای نمای چوبی در شیراز هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از چوب ترموود استفاده کنید. نمای چوبی ترموود ساختاری بسیار عالی داشته و به همین دلیل هم بین مشتریان و هم بین مهندسان دکوراسیون محبوبیت دارد. ساختار عالی این نما باعث‌ شده تا بتوانید به‌راحتی آن را استفاده کنید. نکته مهم این است که برای جداسازی آن می‌توانید به‌راحتی پیچ‌ها و متصل‌کننده‌ها را باز کرده و چوب را از نما جدا کنید. همین موضوع هم باعث ‌شده تا تعمیر این نما بسیار آسان و سریع باشد.

عدم آسیب‌رسانی به طبیعت در نمای چوبی

عدم آسیب‌رسانی به طبیعت در نمای چوبی

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که استفاده از نمای چوبی باعث آسیب رساندن به طبیعت می‌شود؛ اما باید گفت که این‌طور نیست. خلاف نماهای دیگر مانند نماهای سیمانی و پلاستیکی، چوب‌های ترموود به‌راحتی تجزیه‌ شده و هرگز به طبیعت آسیبی وارد نمی‌کنند. ازطرف‌دیگر شرکت‌های تولیدکننده این چوب‌ مانند شرکت زدوود همیشه به‌دنبال توسعه طبیعت بوده و برای تولید این چوب‌ها به جنگل‌ها آسیب وارد نمی‌کنند. پس اگر در این موضوع حساسیت دارید قادر هستید تا با خیال راحت از چوب ترموود استفاده کنید.

عایق در برابر حرارت

عایق در برابر حرارت

آخرین مزیت و ویژگی که می‌خواهیم در این مطلب از شرکت زدوود به شما ارائه دهیم، عایق بودن این چوب در برابر حرارت است. همان‌طور که بارها گفته شد، فرایند تولید این چوب بدین شکل است که حرارت بسیار زیادی را تجربه می‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا چوب نمای ترمووود در برابر حرارت مقاوم باشد. چنین چیزی موجب می‌شود تا حرارت به‌راحتی از آن عبور نکرده و عایقی مناسب برای آن باشد. استفاده از این چوب در کف باعث حفظ انرژی گرمایی در محیط خواهد شد.

 

معایب چوب ترموود

حال که تمامی مزایای چوب ترمووود را بررسی کردیم، بهتر است عیب‌هایی که در این چوب وجود دارد را بررسی کنید. باید قبل‌از بررسی قیمت اجرای نمای چوب ترموود در پروژه‌های مختلف، این عیب‌ها را بررسی کنید تا آشنایی کاملی با آن پیدا کنید. از مهم‌ترین این عیب‌ها باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • هر کاری هم که بکنیم، برای ساخت نمای چوبی باید درختان زیادی قطع شوند.
  • برای استفاده از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین نماهای چوبی باید هزینه آن را بپردازید.
  • چوب‌ها در فرایند تولید، مقاومت خود را در برابر اشعه فرابنفش خورشید ازدست می‌دهند.
  • ممکن است گره‌ها و طرح‌های چوب برای هرکسی زیبا و جذاب نباشد.

شرکت زدوود؛ بهترین مجری نمای چوبی

شرکت‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها باکیفیت‌ترین چوب نما ترموود را بخرید. شرکت زدوود یکی از معتبرترین و بهترین این شرکت‌ها است. شما می‌توانید با خرید چوب ترمو وارد شده توسط  این شرکت و اجرای آن در پروژه‌های مختلف، مزایایی عالی کسب کنید.

شرکت زدوود سالیان سال است که به طراحی واجرای انواع نماهای چوبی، کابینت‌ها و دیگر محصولات چوبی می‌پردازد. مهندسین این شرکت از بهترین متریال چوبی برای نمای ساختمان‌های شما استفاده می‌کنند تا بهترین کیفیت را دریافت کنید. چوب نما قیمت خوبی در این شرکت دارد.

جمع‌بندی

یکی از خاص‌ترین روش‌ها برای اجرای نمای ساختمان‌های مختلف استفاده از چوب نما است. نمای چوبی مزیت‌های بسیار زیادی دارد که موجب شده سازندگان و طراحان مختلف از این بهره ببرند. از مهم‌ترین مزایای این نما می‌توان به زیبایی و جذابیت طبیعی آن اشاره کرد. شما می‌توانید از شرکت‌های مختلف این چوب‌ها را تهیه کنید. شرکت زدوود با سابقه‌ای طولانی طراح و مجری انواع نمای چوب با بهترین متریال چوب نما در ایران است.

شما می‌توانید با بررسی محصولات زدوود نسبت به سلیقه و نیاز خود یکی از این مدل‌ها را بخرید. این چوب‌ها در برابر حرارت و رطوبت مقاوم بوده و در برابر حشرات نیز هرگز آسیب نخواهند دید. در این مقاله سعی خود را کردیم که علاوه‌بر آشنایی شما با شرکت زدوود، چوب ترموود را هم برای شما بررسی کنیم.

چنانچه قصد خرید رنگ ترموود بریلوکس آلمان و ورنیلاک یونان را از نمایندگی معتبر آن در ایران دارید ، هم اکنون با ما تماس بگیرید.

شرکت زدوود با بیش از 10 سال سابقه فعالیت ، وارد کننده ترموود اصل در ایران ، طراح و سازنده سازه های چوبی فلاور باکس ، آلاچیق چوبی ، پرگولا چوبی ، نرده چوبی ، ترمووال ، دکینگ یا کفپوش چوبی ، روف گاردن ، وارد کننده پارکت چوبی مهندسی شده و نماینده رسمی رنگ ترموود بریلوکس آلمان و ورنیلاک یونان است. جهت دریافت مشاوره رایگان هم اکنون تماس بگیرید.

شرکت مهندسی و تولیدات چوبی زدوود

گارانتی محصولات

گارانتی محصولات

متریال با کیفیت

متریال با کیفیت

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش

zwood

وارد کننده ترموود فنلاندی و ترک

نماینده رسمی چوب ترموود کاراوا فنلاند و نواوود ترکیه

وارد کننده پارکت چوبی مهندسی شده

طراح و مجری نمای ترموود ساختمان

طراحی و اجرای انواع سازه های چوبی ترموود و چوب پلاست

اجرای دکینگ محوطه و کنار استخر

اجرای نرده چوبی ، دیوار چوبی ، پرگولا ، آلاچیق

فرم مشاوره رایگان

 

ارتباط با ما

تماس با ما: 1108 2842 021
ارسال ایمیل به ما : info@zwoodco.com
 تهران - بزرگراه مدرس جنوب به شمال 
ابتدای ظفر - نبش کوچه مرو

 سلام! در کمترین زمان ممکن به پیام شما پاسخ خواهیم داد info@zwoodco.com

* مشاوره آنلاین
Close and go back to page
با ما مشورت کنید